Vanamõisas BBQ Festivalil selguvad barbequemeistrid

Täna ja homme toimub Saue külje all Vanamõisa käsitöölaadal BBQ Festivali raames lihaküpsetamise võistlused, kus parimatel on võimalik noppida festivali võit, Eesti meistritiitel ning pääs ka maailmameistrivõistlustele. Kokku on võistlustules 21 meeskonda. 

Võistluse põhipäev on homme, kuid tiimid tulevad võistluspaika juba täna, et sättida üles oma telk koos kõige vajalikuga ning hakata võistluslihasid ette valmistama. Võisteldakse kahes jaos. Põhivõistlus annab võimaluse omavahel rinda pista rahvusvahelisel KCBS (Kansas City Barbecue Society) reeglite järgi toimuval võistlusel, kus võisteldakse neljas põhikategoorias: kana, ribi, sea aba  ja veise brisket (rinnak). Võistlusel selguvad ka Eesti meistrid. 

“Alati on hea meel, kui võistlejaid on palju, aga sel aastal püstitame lausa uue rekordi! Esmakordselt on põhivõistlusel osalejate arv piisavalt suur, et ületame KCBS reeglite järgi minimaalse piiri, mil meil on võimalik võitjale välja anda ka pääse maailmameistrivõistlustele,” selgitas BBQ Festivali peakorraldaja Kaja Tammsalu. 15 võistleva meeskonna hulgas on lisaks kohalikele tiimidele ka kaks tiimi Rootsist, kaks Leedust ja üks Soomest. Lisaks festivali võidule selguvad parimad ka Eesti meistrivõistluste arvestus. Võistluse võitja saab pääsme maailmameistrivõistlustele, aga KCBS reelite järgi kui võitjaks osutub mitte kohalik meeskond, vaid väliskülaline, siis saavad pääsme MM-le nii festivali võitja ja ka parim Eesti meeskond. 

Selgub ribiküpsetamise meister

Suure võistluse kõrval toimub ka esimene Grilligrupi meistrivõistlus ühe liha küpsetamises, kus tuleb küpsetada vaid ribi. Võistlusele on end kirja pannud 6 meeskonda. “Grilligrupi ribiküpsetamise meistrivõistlused on mõeldud kui esmase proovikivina ja hüppelauana neile, kes muidu oma maitsvaid lihasid küpsetavad vaid koduaias. Barbeque kui hobi on väga levinud ning meie võistlus on võimalus katsetada, mida väljaõppinud hindajad tema lihast arvavad,” selgitas Tammsalu. Võistlust hinnatakse sarnaselt KCBS reeglitele ning seega saab igaüks oma Grilligrupi meistrivõistluste tulemust lihtsalt huvi pärast võrrelda põhivõistluse ribi kategooria tulemusega. 

Seminarid ja koolitused pealtvaatajatele

Esmakordselt on BBQ Festivalil võimalik BBQ alal aktiivselt osaleda ka pealtvaatajatel, et ise oma kodus küpsetada parimat liha. Laupäeval toimuvad festivalialal vaheldumisi BBQ-alale püstitatud suure telgi laval ja Dreamfire šõualal koolitused ja seminarid, kust saab hulgaliselt praktilisi nippe ja nõuandeid oma valdkonna ekspertidelt. Seminaridel ja koolitustel osalemine on tasuta. Eelnev registreerimine ei ole vajalik. 

Seminarid laval

11.00 Grillimaailm, Üllar Taniberg — Erinevad grillitüübid ja nende erinevused: söe-, elektri-, gaasi-, pellet- ja keraamilised grillid ning mille järgi endale sobilik valida.

12.00 Köögikompanii, Margus Tapupere ja Kaarel Koržets – Erinevad nugade tüübid, teritamine ja hooldamine.

13.00 Willi Lihamaailm – Veiseliha koolitus. Mis on mis tükk? Kuidas liha kvaliteeti hinnata? Nipid ja trikid.

14.00 Grillitalu BBQ Farm, Tarmo Griffel — Õpi lihalõikust koos ekspertidega ja pane käsi külge! Lihalõikus, erinevad küpsetustehnikad (suitsutamine, BBQ, grillimine).  Publikumäng päeva jooksul õpitust koos auhindadega.

15.00 BBQ Ässad, Ardo Kalda – Maitseained ja kastmed: millega mida maitsestada ning kuidas maitseaineid ja kastmeid valida.

Dreamfire šõuala

Küpsetamiskoolitused viib läbi Dreamfire peakokk Gustav.

11.30 pitsa küpsetamine — kuidas küpsetada BBQ ahjus ideaalne pitsa?
12.30 plangul kala grillimine — mida teha, et kala oleks plangul küpsetades mahlane ja maitsev? Kalamehejuttu ja kalaküpsetamise nippe jagab Kaarel Koržets
13.30 tomahawk steigi küpsetamine — mis see on ja kuidas küpsetada?
14.30 lambakarree koolitus — mis see on ja kuidas küpsetada?
15.30 ribi küpsetamine — mida teha, et BBQ ribi tuleks parem, kui naabril?